SZPITAL JOANITAS

Szpital w Pszczynie ma długą historię, sięgającą zarania dziejów. Praca nad projektem dla tego szpitala stanowi prawdziwe wyzwanie, ponieważ chcemy zachować jego unikalny charakter, jednocześnie wprowadzając nowoczesność. Naszym celem jest stworzenie znaku, który będzie jednoznacznie symbolizować szpitalnictwo oraz genezę, sięgającą zakonu Joanitów oraz Zakonu Kawalerów Maltańskich.

W naszym projekcie postawiliśmy na szlachetną prostotę, wyrażoną w nowoczesnych piktogramach. Inspiracją dla naszego logotypu były znaki drogowe i tablice informacyjne, które spotykamy na co dzień w naszym otoczeniu. Wybraliśmy symbole, które są naturalnie rozpoznawane przez ludzkie oko. Chcieliśmy wywołać skojarzenia z miejscami, w których ludzie mogą otrzymać pomoc medyczną.

Nawiązując do 150-letniej historii szpitala w Pszczynie, umieściliśmy w logo szpitala znak krzyża maltańskiego. Ten symbol odzwierciedla zarówno historię, jak i misję szpitala.

W projekcie skupiliśmy się również na nowoczesnej typografii, która w połączeniu z wysokiej jakości fotografią sytuacyjną, ukazującą szczegóły, a nie scenki, wspierać będzie komunikację opartą na języku bliskim drugiemu człowiekowi.

Nasz projekt ma na celu nie tylko stworzenie znaku dla szpitala, ale także przekazanie jego wartości i misji poprzez nowoczesne i przyjazne dla oka elementy wizualne. Chcemy, aby logo i projekt graficzny Szpitala w Pszczynie były reprezentatywne, oddając zarówno jego historyczne dziedzictwo, jak i nowoczesną, profesjonalną służbę medyczną, którą świadczy.

klient: Szpital Joanitas w Pszczynie samorządowy Spółka z o.o.
projekt / design / fotografia : Sebastian Rurarz
kierownik projektu: Łukasz Larysz