CONTACTIS

Rebranding dla grupy kapitałowej

Przeprowadziliśmy proces rebrandingu dla grupy kapitałowej firm działających w obszarze ICT, czyli technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Naszym celem było stworzenie nowego wizerunku, który wpisywałby się w wartości i cele tych firm.
Skupiliśmy się na oszczędności i prostocie, ponieważ są to ważne aspekty działalności firm współpracujących z grupą Contactis. Chcieliśmy, aby nowy logotyp i księga znaku odzwierciedlały te wartości i przyciągały uwagę klientów.
W ramach procesu rebrandingu całkowicie usunęliśmy sygnet z istniejącego logotypu. Zdecydowaliśmy się również zamienić błękitny kolor na głęboki granat, który jest powszechnie stosowany przez osoby i instytucje związane z nauką, badaniami i zasobami intelektualnymi.
Nowy design znaku oparliśmy na nowoczesnej typografii, która sama w sobie ma walory estetyczne. Chcieliśmy, aby logotyp był czytelny, wyrazisty i nowoczesny, odzwierciedlając tym samym innowacyjne podejście grupy kapitałowej.

Tworzenie nowego logotypu i księgi znaku dla grupy kapitałowej firm z branży ICT było procesem skupionym na oszczędności, prostocie i nowoczesnym designie. Nowy wizerunek ma za zadanie przyciągnąć uwagę klientów i odzwierciedlać wartości firm związanych z grupą Contactis.

klient: CONTACTIS Group
projekt / design: Sebastian Rurarz
kierownik projektu: Łukasz Larysz
fotografia: Unsplash.com